Vítěz Technické národní ligy Taekwondo 2011
Stříbrný tým z Dětského evropského šampionátu 2012

ZÁVODY

1st World Children Taekwondo Championships

2013-02-26
1st World Children Taekwondo Championships3.2.2013 vyjelo deset závodníků do Německa na 1st World Children Taekwondo Championships, které se konalo ve Sindelfingenu. Výprava byla téměř 100% úspěšně stejně jako minulý rok. Všem závodníkům moc děkuji za skvělou reprezentaci SK Kyonggi Kwon.
Velký dík patří panu Dvořákovi, který absolvoval celou cestu v kuse bez přestávky, moc děkuji za tuto obrovskou pomoc, též děkuji panu a paní Rodovi, který na tyto závody zapůjčili svůj vůz, též moc děkuji za pomoc.

2012-11-16
Vyhlášení kolektivu Jihlavska do 15ti letVše minulým i přítomným závodníkům děkujeme za skvělé výsledky. Nyní SK Kyonggi Kwon vynechává tuto závodní sezónu v ČR a bude se soustředit na zajímavé turnaje mimo ČR....

Hansoo Cup 2012

2012-06-15
Hansoo Cup 2012Dne 9.června 2012 se členové SK Kyonggi Kwon vypravili na turnaj národní ligy a extraligy v poomsae Hansoo Cup 2012 do Mělníka. Naše výprava 21 závodníků si zde přijela zasoutěžit v posledním turnaji v tomto školním roce v technických sestavách poomsae. Turnaje se účastnilo kolem 100 bojovníků z celé republiky.

Závody byly zahájeny v 10 hodin přivítáním všech účastníků, poté jsme shlédli vystoupení děvčat z místního tanečního kroužku. Pak se již začalo soutěžit na dvou tatami podle plánu. Vítězové v jednotlivých kategoriích si odnášeli za umístění nejen medaili, ale také různé sladkosti a drobnosti od sponzorů.
Náš klub si na tomto turnaji v kategorii jednotlivců odnesl 8 zlatých, 6 stříbrných a 2 bronzové medaile. Ve dvojicích jsme měli tentokrát 3 dvojice, z nichž na zlato dosáhly dvě z nich a třetí si vybojovala stříbro.

S celkovým počtem 92 bodů získal náš klub krásné PRVNÍ místo v týmech.

Všem zúčastněným děkujeme za pomoc s dopravou dětí na závody a podporu při závodech.
slova trenéra: všichni víte, že jsme na tyto závody nejeli pro pohár za teamy,ale pro uznání, že jsme se zlepšili a něco změnili a? Povedlo se, já jako trenér jsem spokojený se všemi, líbilo se mi vaše nasazení, pohoda a přístup, který jste měli. Opět jsme prožili skvělé závody v pohodě a s úspěchem, který jsme nikdo nečekal. Neskočili jste druhý,ale první. Bohužel se to dozvídáte až takto,ale chyba se bohužel stát může i v takových situacích jako je vyhlašování nejlepších teamu. Ale stejně u mě ten pohár nehraje roli, pro mě je důležité, že jste si to užili a předvedli to nej za to vám z celého srdce děkuji.....

Croatia, Karlovac Open 2012

2012-06-01
Croatia, Karlovac Open 2012Dne 26.5.2012 se konal v chorvatském městě Karlovač, Karlovac Open 2012. Na tyto mezinárodní závody v poomsae a kyorugi vyrazilo již v pátek 18 bojovníků našeho klubu.
Závodní den díky ubytování přes ulici od haly začal o něco později než jsme zvyklí ze závodů třeba v Praze. Takže v půl deváté jsme byli jako jeden z prvních klubů v hale a mohly se děti začít pomalu rozkoukávat, postupně rozcvičovat a připravovat na sestavy a kyorugi. Hala se postupně zaplňovala, objevily se i bojovníci Cobry, Kagsimu, Hradce Králové a Karviné a do haly dorazilo všech 86. přihlášených klubů z nejrůznějších částí Evropy. V půl desáté již plnou halou začaly znít bubny karlovačských bubeníků, kteří v historických kostýmech prošli celou halu a po krátkém proslovu pořadatelů, se začali na celkem dvou tatami na poomsae a osmi určených pro boj poměřovat síly zúčastněných bojovníků.
Jako první nastoupili na tatami mladší žáci. Martin Tyma již v prvním kole zaujmul první pozici, kterou si udržel, Tomáš Hlava se v druhém kole vytáhl svojí sestavou na druhou příčku, Matyáš Vágner i přes zaváhání obsadil třetí místo. Lukáš Dvořák bohužel nepostoupil do druhého kola a začal s přípravou na odpolední boj. Starší žáci Šimon Vopelka i přes svojí nervozitu obsadil první místo a sestavy Michala Krupila získaly ohodnocení porotců pro místo druhé. Poté tatami obsadily naše začínající bojovnice Karolína Töröková a Sabina Minářová, které se oproti tuzemským závodů na předních pozicích neumístily. Adéla Pražáková potvrdila své první místo a kategorii starších žákyň postupně obsadily na třetím místě Terezka Tesařová, druhém Karolína Urbanová a první Míša Lindnerová. V podařené sérii pokračovali i starší žáci Radek Pešek a Honza Hačka, kteří obsadili ve své kategorii Radek druhé a Honza třetí místo. Jako poslední přišel na řadu Milan Hoang a jak se říká, nejlepší nakonec. Milan nejen, že získal první místo, ale jeho výkon ocenili mnozí pozorující pořádný potleskem. Vyhodnocování jednotlivých kategoiií a předání medailích vždy probíhalo poměrně rychle a ani se nepodařilo předávání nafotit. O to větší překvapení bylo náhlé vyhlášení celkových výsledků v poomsae a vyhlášení SK Kyonggi Kwon jako vítěze poomsae Karlovac Open 2012.
Během sestav jsme sledovali boje zahraničních bojovníků. Hned na vedlejším tatami celé dopoledne měřili své síly senioři, na druhé straně haly úplně ti nejmenší tříletí. Pořád bylo na co koukat. Naši pozornost upoutal také senior, který za doprovodu svého vodící psa nastoupil před porotu a přes svou slepotu předvedl jedinečnou sestavu za stejných pravidel jako ostatní. Jeho výkon zvedl přítomné a z tatami odcházel za velkého potlesku.
Odpoledne konečně přišli na řadu boje našich bojovníků. Jako první s číslem 38 bojoval Lukáš Dvořák. V prvním kole bojoval s nasazením, nebál se a šel do útoku. Jeho soupeř dokázal lépe využít příležitostí a díky lepší fyzičce zvítězil nad Lukášem 5:1. Táňa své soupeřce dala zabrat, poměrně vyrovnaný boj skončil pro Táňu vítězstvím 13:11, ve svém druhém boji narazila už na silnější soupeřku, která během první minuty stihla kopnout 3x na hlavu a skončil 0:14 . I tak si Táňa z tohoto boje odnesla stříbrnou medaili a zkušenost, kterou doufejme zúročí na nejbližších závodech
Pavel Martianov si vybojoval stříbrnou medaili. Předvedl zajímavý boj, vzal si některé rady trenéra k srdci a přesto, že boj prohrál 5:1, trenér jeho boj pochválil za techniku a nasazení. Posledním bojovníkem, který se na tatami objevil z naší výpravy, byl Honza Hačka. Vyhrál zlatou medaili během dvou bojů, kde byly znát zúročené zkušenosti z předešlých závodů, tréninků a fitboxu.
Karlovac open 2012 pro klub skončil velmi úspěšně 5x zlatých, 4x stříbrná a 3x bronzová medaile v sestavách, 1x zlatá a 2x stříbrná medaile za kyorugi, 1.místo v celkovém hodnocení v technických sestavách.
Zabalili jsme věci, naložili do mikrobusu a vyrazili domů. Večer pokračovala dobrá nálada, tak jako po celý den závodů, hodně jsme se zasmáli a myslím, že jsme si celý prodloužený víkend opět užili. Nejen díky skvělým výsledkům dětí, ale i milé společnosti paní Martianové i řidičů firmy Koradobus, kteří nás v pořádku odvezli tam i zpátky.