Vítěz Technické národní ligy Taekwondo 2011

ZÁVODY

Scorpions Cup 2011

2011-04-18
Scorpions Cup 2011Dne 16.4.2011
se vydala čtyřčlenná výprava SK Kyonggi Kwon, pod vedení Tomáše Mironiuka a Pavlíny Krupilové na extraligový turnaj Kyorugi Scorpions Cup 2011 do Olomouce. Tato výprava měla téměř 100% úspěch. Na turnaji závodili: Michal Krupil, Pavel Martianov, Lukáš Dvařák a David Poruba.
Tato výprava splnila svoji úlohu na jedničku s hvězdičkou. Všichni borci měli víc jak 6 závodníků v kategorii, tudíž bylo velice těžké, dostat se do finálových bojů. Přesto se to povedlo třem bojovníkům z SK Kyonggi Kwon. Do finále se povedlo dostat Martianovi, Dvořákovi a Porubovi. Stejně jako v Humpolci, tak i na tomto turnaji se ve stejné kategorii potkali Dvořák s Porubou a to až po probojování se do finále. Ve finále zvítězil ten zkušenější a otřepanější bojovník tj. Dvořák, David Poruba zůstal hned za Lukášem na krásném druhém místě. Jako další, kdo sebral zlato byl Pavel. Pavel musel nastoupit třikrát na tatami, než získal vytoužené zlato. Michal měl velice napínavý boj až dokonce, kde se po té rozhodovalo formou „náhlá smrt“, kde větší štěstí měl soupeř Michala, tudíž Michal sebral pomyslnou bramborovou medaili a skončil těsně pod stupínkem vítězů.
Shrnuto: David 2.místo, Pavel 1.místo, Lukáš 1místo, Michal 4.místo
Všem moc gratuluji a těším se z maximální spokojeností vašich výkonů. Děkuji za super výkony na tomto turnaji.
Též moc děkuji panu Porubovi za zprostředkování a uskutečnění dopravy pro závodníky, děkuji moc

:: FOTOGALERIE

Kolin Cup 2011

2011-04-13
Kolin Cup 2011V neděli 10.4.2011 se v Kolíně konal historicky první KOLÍN CUP, který pořádal klub Taehan - korejského mistra Lee. Tentokrát se soutěžilo v poomsae neboli v technických sestavách na třech tatami současně. Příjemná atmosféra, dobrá organizace, přízeň sponzorů, občerstvení, to vše přispělo k zajímavému sportovnímu dni. Ihned po registraci čekalo pro všechny účastníky milé překvapení - dárek triko s nápisem TAEKWONDO WTF.
Turnaje se účastnilo 8 klubů z celé České republiky, celkem 122 bojovníků. Z našeho klubu to konkrétně bylo 22 závodníků, kteří soutěžili jak za jednotlivce, páry tak i za trojice. V úvodní části před samotným závodem proběhla ukázka bojových umění - freestylové sestavy, nunchaky, ukázky meče i tyče.
V dopolední části začala soutěž kategorií dvojic starších žáků. Z našeho oddílu nastoupili tři smíšené dvojice. Dvojice Milan a Adéla obsadila 1. místo z osmi nastupujících. Zbývající dvojice se v medailových pozicích bohužel neumístily. V další kategorii nastoupili mladší žáci v trojicích: Šimon Hudínek, Miloslav Kašpar, Tomáš Hlava. Z konkurence šesti trojic obsadili na 4.místě. V kategorii starších žáků se představili dvě trojice našeho klubu. Ze sedmi zúčastněných trojic Michal, Milan, Adéla obsadili první místo a Šimon, Radek, Martin byli druzí. Kategorii juniorů v trojicích obsadil opět pouze náš klub. Tentokrát trojice Adam, Mirek a Honza předvedli lepší výkon než Karolína, Michaela a Vendula a právem získali další zlatou medaili. Stejná situace nastala v obsazení kategorie dvojic juniorů – Adam s Karolínou získali stříbro a Mirek s Vendulou si odnesli zlatou medaili. V dopolední části soutěže Kolín Cup ještě stihli odzávodit jednotlivci Vendula za juniorky a Káťa za trpaslice, přičemž vybojovali zlatou medaili.
Odpolední část zahájila kategorie mladších žákyň, ve které náš klub zastupovala Nikola Pěchoučková, která na stupínek vítězů nedosáhla, i když její sestava byla v konkurenci děvčat jedna z těch lepších. Asi největší konkurence byla v řadách jednotlivců ve skupin starších žákyň, kde startovalo 14 děvčat. Za SK Kyonggi Kwon nastoupili 4 závodnice, Karolína, Tereza, Michaela, a Adéla. Krásné první umístění si odnesla Adéla a bronz Karolína. V mladších žácích jsme měli dva bojovníky, Michala a Martina, kteří si odnesli zlato a stříbro. Za seniorky nastoupila Zlatka a získala pro náš klub bronzovou medaili. Šimon Vopelka a Honza Hačka, kteří soutěžili za žáky, si v konkurenci 9 soutěžících vybojovali 2. a 3. místo. V kategorii dětí jsme měli 4 závodníky, a na stupínek vítězů dosáhli Šimon Hudínek 1.místo a Miloslav Kašpar místo třetí. Vysoce obsazená kategorie byli starší žáci. Zde se představilo 18 soupeřů, které s přehledem všechny porazil Milan Hoang a Radek Pešek zůstal jen kousek od medailového umístění. Poslední kategorií pro náš klub byli junioři, kde naši tři závodníci stoprocentně uspěli, Mirek si odnesl zlato, Adam stříbro a Jan Dvořák bronz.
V soutěži týmů náš oddíl skončil na 2. místě, 3 body za vítězným klubem Hansoo. Všem zúčastněným mnohokrát děkujeme za skvělé výkony a jejich rodičům za pomoc s dopravou.

VII. Aprílový turnaj - Humpolec

2011-04-04
VII. Aprílový turnaj - HumpolecDne 2.4.2011 se skupinka závodníků vydala na Aprílový turnaj pro děti a začátečníky. Bojovalo se zde pouze v Kyorugi (boj). Jedenáct závodníků ze Strmilova a Dačic poměřilo síly s bojovníky ze všech koutů České republiky. Pro devět závodníků to byl vůbec první turnaj v bojích.
Jako první boj turnaje nastoupil náš bojovník – nováček Stanislav Krátký. Hned v prvním boji se střetnul se zkušeným bojovníkem. Ten nakonec vyhrál rozdílem 12ti bodů. „Standa předvedl krásný boj a získal mnoho zkušeností, naneštěstí jeho soupeř byl zkušený a tak Standa nemohl postoupit. Věřím, že příště Standa vybojuje finále“ řekl po ukončení boje trenér Konrád. I tak, ale získal krásnou bronzovou medaili.Druhý boj z naší skupinky svedl Pavel Martianov, který není žádným nováčkem a za sebou má mnoho bojů. Do finále musel projít přes dva soupeře. V prvním boji se střetnul s bojovníkem z Frídku Místku. Nakonec zvítězil 7:3 a postoupil tak do finále. Zde předvedl, že rychlý nástup na boj je někdy lepší než postupné poznávání. Po 10 sekundách zápasu vyhrál nad soupeřem stylem technické KO. Získal tak první zlatou medaili pro náš tým. Jan Dvořák, další nováček, který si přijel především pro zkušenosti. Do finále ho čekali 3 boje, bohužel, ale narazil v prvním boji na závodníka, který celou kategorii vyhrál a tak nepostoupil. I tak, ale předvedl krásný boj a získal mnoho zkušeností. Jan Hačka, další bojovník, který poprvé vstoupil na tatami. Utkal se s německým soupeřem, který byl technicky vyspělejší a zkušenější. Bojovník se v Honzovi nezapře. Honza bojoval do poslední chvíle a nutno dodat, že předvedl krásné kombinace kopů. Na soupeře to bohužel nestačilo. Ovšem cenná zkušenost se vždy hodí. Honza si domů přivezl bronzovou medaili. Zároveň s Honzou nastupoval na boj i Patrik Peltan. Proti Patrikovi nastoupil o hlavu větší bojovník z pražského Kangsim Dojang. Patrikův boj byl však napínavý. Protivníkovi nic nedaroval a předvedl krásné kopy na soupeřovu vestu. Prohrál o pouhý bod. I tak si ale domů odvezl krásnou stříbrnou medaili.
Jako jediné děvče z oddílu přijela bojovat Nela Hanušová. Do boje nastoupila zaskočená, protože boje před ní se přesunuly a ona začínala „narychlo“. Do finále její cestu skřížila závodnice z Budějovic. Boj byl napínavý do poslední sekundy zápasu. Kopalo se celá tři kola. Posledních pár sekund zápasu Nela prohrávala o 3 body. Tento stav se jí nepodařilo zvrátit. Přes veškerou snahu si Nela z prvního zápasu v životě přivezla bronz.
Štefan MONDEK: Štefan jako jediný má v sobě perfektní reakci na útok soupeře, což má veliké výhody. Až se Štefan naučí více ovládat nohy, bude opravdu ten nej bojovník….. Štefan si přivezl z turnaje bronz. Dalším bojovníkem byl Petr Březina. Petrův soupeř byl, ale profesionální závodník. Petr se držel, ale nakonec prohrál poté, co mu soupeř kopnul na hlavu. Petr, ale ukázal, že je bojovník a nesl vše statečně. Za jeho snahu si tak domů odvezl pořádnou porci zkušeností a stříbrnou medaili. Devítiletý Tomáš Přibyl, taktéž nováček mezi závodníky nastoupil v tento den na svou premiéru. Po prvním boji však dostal kopem do oka a nebyl schopen dále pokračovat. Odvezl si stříbro a především zkušenosti. Dvojice Lukáš Dvořák a David Poruba. Společná kategorie a taktéž společné finále! David byl nováček a v prvním zápase jednoznačně nad soupeřem vyhrál. Celý boj byl krásný a tak se David posunul do finále. Tam na něj čekal zkušenější Lukáš Dvořák. Lukáš, přes první boj přešel hladce a tak se odehrávalo „klubové“ finále. Velké finále, které zároveň bylo posledním bojem tohoto turnaje. Po skončení posledního boje Lukáš vyhrál 2:1 nad Davidem. Pro oba je to ceněná zkušenost.
Na závěr bych chtěl poděkovat všem rodičům za pomoc s dopravou a také za jejich vyjádřenou podporu. Já trenér, chci poděkovat Tomášovi za velikou pomoc.Těšíme se na další závody.
Autor textu a fotek: Tomáš Mironiuk