Vítěz Technické národní ligy Taekwondo 2011

člen České reprezentace Poomsae v Taekwondo WTF
Další naši bojovníci v Poomsae, jsou již v kurzu a vše záleží jen na jejich přístupu k tréninkům o prázdninách. Do konce roku 2011, nás bude v reprezentaci C,B mnohem více, makejte, máte na to...trenér

Hansoo Cup 2011

2011-06-13
Hansoo Cup 2011Dne 11.6.2011 se zúčastnilo 21 dětí z CBU Vysočina SK Kyonggi Kwon soutěže v poomsae Hansoo Cup Mělník 2011.
Celá akce se uskutečnila také díky příspěvku 5 000,-- Kč na dopravu minibusem od paní MUDr.Punčochářové.
Celkem si přijelo zasoutěžit necelá stovka závodníků. Naše nejmenší závodnice Káťa Svítilová, která patří do kategorie trpaslic, bojovala v kategorii mladších žákyň, kde s přehledem porazila starší soupeřky a obsadila 2.místo. Na třetím místě skončila Nikola Pěchoučková.
Za starší žákyně závodily v kategorii C1 Karolína Urbanová a C2 Adéla Pražáková. Obě vybojovaly zlato. V kategorii D2 starších žákyň jsme měli Michaelu Lindnerovou na 2.místě a Terezu Horváthovou na místě třetím. Za juniorky nastoupila Vendula Janáková jako jediná ve své kategorii, která předvedla bezvadný výkon, zlato si určitě zasloužila.Kategorie mladších a starších žáků byla opět velmi silná. V mladších žácích ve skupině C1 za náš klub závodili: Lukáš Dvořák, Šimon Hudínek, Miloslav Kašpar, a ve skupině C2 Michal Krupil a Martin Tyma. V C1 Míla Kašpar vybojoval zlato a Šimon Bronz, v C2 Martin zlato a Michal stříbro. V mladších žácích D1 si odnesl Jakub Valda 3.místo, a v D2 startovali Tomáš Hlava a Radim Urban, zde uspěl Radim na třetím místě.
Starší žáci byli také velmi nabitou kategorií, ve skupině C1 startoval Šimon Vopelka a s přehledem všechny porazil, vybojoval zlato. V C2 pak Milan Hoang první místo, Radomír Pešek místo třetí, Honza Hačka o pár deseti na místě čtvrtém. Poslední kategorií, kde jsme měli zastoupení, byli junioři, Adam Punčochář obsadil 2.místo a Pavel Martianov o 2 desetiny místo čtvrté.
Velký úspěch jsme měli v kategorii dvojic a trojic, zde se za náš klub představilo 5 dvojic a 5 trojic. Ve dvojicích jsme měli 3x první místo a 2x druhé místo. Ve trojicích jsme byli 4x zlatí a 1x stříbrní.
Za zmínku určitě stojí kategorie BEACH, byla to mimosoutěžní kategorie, zde se za náš tým postavili 4 cvičenci. Michal Krupil, Lukáš Dvořák, Radomír Pešek a Káťa Svítilová. Soutěžilo se v kategorii žen a mužů. Nejlepší výkon a zlato si odnesla Káťa, která svoji kategorii vyhrála. Z kluků se umístil Michal na třetím místě a stříbro si zaslouženě odnesl Lukáš, který měl velký ohlas jak u poroty, tak u diváků.

Náš klub si na Hansoo Cup Mělník vybojoval zasloužené 1. místo v týmech s celkovým počtem 87 bodů. Celkem si děti odnesli 7 pohárů a 45 medailí, což bylo 26 zlatých, 12 stříbrných a 7 bronzových. Turnaj byl perfektně připraven a ceny pro děti za umístění byly také skvělé. Děti měli ohromnou radost ze všech těch sladkostí, medailí a pohárů a určitě se budeme těšit na další závody v dalším školním roce. Myslím, že to bylo velmi příjemné zakončení celoroční práce trenéra Petra Konráda, který byl určitě se svými svěřenci spokojen.

:: FOTOGALERIE

INTERNATIONAL TAEKWONDO CHAMPIONSCHIPS

2011-06-06
INTERNATIONAL TAEKWONDO CHAMPIONSCHIPSDne 28.5.2011 se konal v Chorvatsku - Karlovac turnaj v kyorugi a poomsae Karlovac Open 2011.
Na tento turnaj vyslalo CBU pouze zatím jednoho nezkušenějšího bojovníka Pavla Martianova, který na tomto turnaji byl přihlášený do kategorie kyorugi.
Tohoto turnaje se zúčastnilo cca 5 států z Evropy s celkovým počtem 700 závodníků. Kyorugi probíhalo na 6ti soutěžních plochách, poomsae na dvou. Pavel neměl štěstí na los a tudíž, k tomu aby vyhrál první místo, musel absolvovat celkem 3 zápasy. První jeho zápas byl až v odpoledních hodinách. Pavel nastoupil do zápasu s nadšením, ale zároveň i trochu s únavou po zdlouhavém čekání, ale i přesto první zápas vyhrál a postoupil do boje o medailová místa. V druhém jeho boji se Pavlovi dařilo trochu méně. Měl zkušeného bojovníka z Chorvatska, na kterém bylo vidět, že se kyorugi věnuje déle než Pavel, ale i tak měl Pavel velkou šanci tohoto bojovníka porazit. Pavel tento boj prohrál pouze o dva body a umístil se tedy na pěkném třetím místě. Myslím si, že se Pavel snažil a dal do boje vše co mohl. Věřím, že na dalším zahraničním turnaji si naši bojovníci povedou lépe. Pavlovi patří veliké uznání a poděkování za pěkné reprezentování CBU v zahraničí.

Pavle, děkuji ti za snahu a výdrž, kterou jsi v Chorvatsku měl. GRATULUJEME KE 3.MÍSTU

MÁJOVÝ POHÁR 2011

2011-05-24
MÁJOVÝ POHÁR 2011Dne 21.května 2011 se bojovníci z CBU Vysočina zúčastnili Májového poháru v Praze v kategorii POOMSAE i KYORUGGI. Naše 26 členná výprava přijela předvést to nejlepší,co se v Taekwondu naučila.
Soutěž probíhala na třech tatami současně. Nejdříve se soutěžilo ve dvojicích a trojicích. Naše trojice byly 100% úspěšné, 3x první místo a 2x druhé místo. Z 5ti soutěžních dvojic máme 2x první místo, 1x druhé, 1x třetí a 1x čtvrté místo.
Po soutěži týmů následovali jednotlivci. V kategorii dětí jsme měli dvě bojovnice, Káťu Svítilovou a Nikolu Pěchoučkovou. Nikola zabodovala na třetím místě a Káťa ve svých 6ti letech (nejmladší závodnice turanje, turnaj byl od 8. let) dosáhla opět na místo první. Další na řadě byli mladší žáci C. Zde náš klub zastoupil Michal Krupil, který skončil na třetím místě a Martin Tyma na místě prvním. V kadetech soutěžil Pavel Martianov a pro náš klub získal druhé místo v poomse sestavách. Další hodně nabitou kategorií byli mladší žáci D, celkem zde soutěžilo 14 dětí, jen od nás jich bylo 6, Lukáš Dvořák, Šimon Hudínek, Tomáš Hlava, Radim Urban, Miloslav Kašpar a Jakub Valda. Medaili si odnesli Miloslav 2.místo a Šimon místo první. Kategorii starších žáků zastoupil Honza Hačka, Honza Pěchouček a Šimon Vopelka. Honza Hačka si vybojoval třetí místo a Šimon 1.místo. V kategorii starší žáci C jsme měli Radka Peška a Milana Hoanga. Opět velmi silná kategorie 14ti dětí. Milan si odnesl zlato. V kategorii děvčat starších žákyň C jsme měli 4 zástupkyně našeho klubu, Terezu Horváthovou, Adélu Pražákovou, Michaelu Lindnerovou, Karolínu Urbanovou. Uspěla Michaela druhé místo a Adéla místo první. V dívčí kategorii kadeti nám zlato vybojovala Vendula. V poslední kategorii, kategorii Juniorů D, kde jsme měli zastoupení, vybojoval Adam Punčochář zlatou medaili.
Odpoledne už byly na programu boje. Z CBU si přijelo zabojovat celkem 8 závodníků. První boj si po delší době opět vyzkoušel Martin Tyma a probojoval se do finále. Ve finále zvítězil 13:1 a odnesl si zlato. Dalším byl Standa Krátký, který dostal ostříleného soupeře a bohužel se mu nepodařilo nad ním vyhrát, odnesl si bronzovou medaili. Pavel Martianov v kategorii kadetů nad svým soupeřem vyhrál a postoupil do finále o zlato. Zde měl stejně šikovného soupeře, kterého zdolal 8:5 a získal další zlato pro CBU. V kategorii dětí -33 kg se již potřetí proti sobě sešli David Poruba a Lukáš Dvořák a i tentokrát zvítězil Lukáš 8:3, stříbro si odnesl David. Patrik Peltan nastoupil proti ostřílenému soupeři, který si ho nepustil k tělu. Patrik si odnesl bronz. Michal Krupil měl dva boje do finále. V prvním boji vyhrál vysokým rozdílem 16:2, ve druhém boji si vybojoval zlato s výsledkem 18:6. Jedinou naší bojovnicí byla Nela Hanušová, která se těšila na soupeřku, a na pořádný boj, ta jí nakonec nedorazila, což Nelu mrzelo, Nela si odnesla zlato.
Celkem tedy náš závodní tým získal 45 medailí a 13 pohárů. 26x zlatá medaile, 12x stříbro a 7x bronzová medaile. Je to neuvěřitelné, ale náš tým vybojoval v Poomsae sestavách s celkovým počtem 115 bodů první místo a putovní pohár konečně dorazil i na Vysočinu. Obrovská radost všech soutěžících i přihlížejících rodičů byla nepopsatelná. Veliké dík patří trenérovi za trpělivost a přípravu dětí na závody.
Také děkujeme všem rodičům, kteří pomohli s odvozem dětí na závody, a za jejich podporu při soutěžích.

Získali jsme: MÁJOVÝ POHÁR 2011